Artykuły

Jak najprościej zadbać o kręgosłup, aby zapobiec bólowi?


ból kręgosłupa

Jeśli dziś wstajemy rano z łóżka z uśmiechem po beztrosko przespanej nocy nie znaczy, że taki los czeka nas codziennie. Ważne jest, aby już teraz wypracować sobie system regularnego dbania o nasz cenny kręgosłup. Pierwszym podstawowym krokiem powinno być wpisanie do naszego grafiku, codziennego czasu na ćwiczenia, które pozwolą nam wzmocnić mięsnie grzbietu i skorygować naszą postawę. Nieco trudniejsze zadanie czeka nas w sprostaniu otyłości, jeżeli taką posiadamy. Należy wtedy bardzo zadbać o naszą dietę, która pozwoli nam zrzucić kilogramy obciążające nadmiernie kręgosłup. Do codziennej diety należy wprowadzić nabiał taki jak, np. mleko, sery czy jogurty. Dostarczą nam one wapń, który jest podstawowym budulcem kości. Jeżeli postaramy się również unikać nadmiaru stresu pozwolimy naszym mięśniom na rozluźnienie, co jest kolejną z przyczyn bólu pleców. Jeśli nie musimy, drogie panie, unikajmy szpilek, gdyż mu to znacznie pomoże. Kiedy po coś się schylamy uginajmy kolana, to również bardzo ułatwi funkcjonowanie kręgosłupa.

Podczas snu najzdrowsza jest pozycja embrionalna. Sen i zdrowy kręgosłup łączy również kwestia materaca i odpowiedniej poduszki. Ważne, aby materac był średnio twardy i współgrał z kształtem naszego ciała. Poduszka natomiast nie powinna powodować napięcia barków i karku. Na kręgosłup świetnie wpływa również pływanie, bo wzmacnia mięśnie kręgosłupa, rozluźnia ich napięcie, redukuje stres. Jednym z przyjemniejszych sposobów na rozluźnienie kręgosłupa jest ciepła kąpiel czy masaż relaksujący. Zredukuje to skutecznie napięcie mięśniowe bez zbyt wielkiego wysiłku.

Dbasz o swoje zdrowie? W takim razie na pewno ogromną uwagę przykładasz do swojej diety i słusznie. Właśnie odpowiednia dieta i aktyność fizyczna to podstawa w profilaktyce zdrowotnej. Jeśli lubisz słone potrawy, to tradycyjną sól, powinnaś zamienić na sól himalajską. Znajdziesz ją w sklepie YerbaMateStore.pl.