Artykuły

Ćwiczenia z piłką dla zdrowego kręgosłupa i pięknej figury

Kiedy nasz kręgosłup wymaga, żeby nam nim popracować warto polecić również ćwiczenia z piłką. Aby samemu przekonać się o dobrodziejstwach tych ćwiczeń musimy jedynie kupić sobie wielką piłkę. Fit ball, bo tak nazywa się ten rodzaj aktywności fizycznej wzmacnia nasz kręgosłup oraz pomaga ujędrnić i wysmuklić ciało. Wykonując proste ćwiczenia takie jak siedzenie, skakanie, opieranie się bądź turlanie na piłce pomagamy naszemu kręgosłupowi. Możemy ją również wykorzystać kładąc się i relaksując po ciężkim dniu. Warto poznać kilka prostych ćwiczeń z piłką fit ball.

Jedno z ćwiczeń polega na położeniu się na piłce. Nasz brzuch w całości powinien znaleźć się na piłce. Z tej pozycji przetaczamy się do przodu. Zatrzymujemy się, gdy na piłce mamy same stopy. Na piłce balansujemy za pomocą rąk. Dla dobrych efektów, powtarzamy ćwiczenie kilkanaście razy. Kolejne ćwiczenie również wymaga położenia się na płasko na podłodze na plecach. Piłkę wsuwamy pod łydki i podnosimy biodra wysoko. Powtarzamy ta czynność kilkanaście razy. Na piłce możemy również wykonywać brzuszki. Musimy usiąść na piłce i opuścić na nią plecy. Podnosimy się do góry i zatrzymujemy w połowie skłonu. Ćwiczenie również wykonujemy kilkanaście razy. Warto zapoznać się również z innymi nieskomplikowanymi ćwiczeniami z użyciem piłki.

Przed tobą przeprowadzka? Nie wiesz jak dźwiganie ciężkich pudeł zniesie twój kręgosłup? Jeśli masz z nim problemy, to lepiej takie zadanie zostaw dla firmy przeprowadzkowej. Dobrze jest odpowiednio wcześniej zadbać o odpowiednie materiały, które ułatwią ci pakowanie wszystkich rzeczy. Sprawdź kartony przeprowadzkowe na kartony24.eu.