Artykuły

Proste ćwiczenia dla prawidłowej postawy

Powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, czy utrzymujemy prawidłową postawę ciała podczas pracy oraz odpoczynku. Starajmy się siedzieć, zachowując naturalne wygięcie kręgosłupa. Zwróćmy uwagę czy nasze krzesło posiada naturalne wygięcie w okolicy lędźwiowej kręgosłupa. Pamiętajmy również, aby się nie garbić, bo obciąża to okolicę krzyżową kręgosłupa. Prostymi elementami gimnastyki codziennej możemy skutecznie poprawić stan naszego kręgosłupa. Przeciągajmy się, kiedy mamy taką możliwość. Napinajmy mięśnie brzucha. Wykonujmy ruchy koliste tułowiem oraz wykonujmy przynajmniej kilka przysiadów. Ważne jest, aby wykonywać ćwiczenia, które wymagają nieco więcej wysiłku. Rozpocząć możemy od leżenia na plecach. Nogi układamy na krześle. Starajmy się odprężyć. Oddychajmy w tej pozycji przez około 10 min. Następnie klęcząc z rękami opartymi na podłodze podciągamy kolano pod brodę. Pozycję utrzymajmy przez 5 sekund. Następnie wracamy do pozycji, z której zaczynaliśmy i zaczynamy ćwiczenie drugą nogą.

Popularnym ćwiczeniem jest "koci grzbiet". Zaczynamy jak w poprzednim ćwiczeniu klęcząc z rękami opartymi o podłogę z tym, że palce dłoni kierujemy do środka. W tej pozycji plecy unosimy do góry i na dół. Dobrym ćwiczeniem na odcinek lędźwiowy kręgosłupa jest również kręcenie biodrami w prawo i lewo.

Zdrowo się odżywiasz? W takim razie pewnie słyszałaś już o zielonej kawie? Jeśli nie, to koniecznie nadrób te zaległości: kawa zielona.